Om Oss

THP GROUP AB – Verksamheten utvecklade 2019 visionen att skapa och producera åt kunder med 100% kvalité och service. Vår grund kommer från tekniska installationer såsom el, VVS och ventilation. Denna grund med hög efterfrågan har tillåtit oss en stabil och stark utveckling. Dess naturliga trådar har lett koncernen in i större produktioner och entreprenader, där vårt team lämnat resultat med ökad efterfrågan som resultat. Våra vinster återinvesteras i fastigheter, egna produkter samt företag med potential för utveckling.

THP GROUP arbetar internationellt med ägande i fastigheter och produktion både i Sverige samt Europa. Utveckling av egna varumärke certifieras för att upprätthålla kvaliteten samt garantier som kunder förtjänar.

Henrik Pedersen
(Koncernchef THP Group)

THP Group är idag en välvårdad koncern med många handlingskraftiga och engagerade medarbetare, vilket signalerar för en fortsatt god utveckling och en välgörande miljö att arbeta i.
henrik@thp.se

Liliyan Abdiyo
(Ekonomichef THP Group)

Som nyckelperson i koncernen har jag ansvar över den ekonomiska vidareutvecklingen av bolagen. I min yrkesresa finner man 9års erfarenhet inom arbetsplatser vilka är redovisningsbyråer, Skatteverket och en revisionsbyrå.
liliyan@thp.se

Oksana Olsson
(HR THP Group)

Stärker individer och företag genom att sätta fokus på den viktigaste tillgången i verksamheten – människan.
oksana@thp.se

Olga Altushets
(Redovisningskonsult THP Group)

Noggrann och ansvarsfull person med 10+ år inom redovisning och kundsupport. Gillar ordning och reda, samt att effektivisera processer och rutiner.
olga@thp.se

Marc Abramsson
(Projektering innom bygg och VVS THP Group)
Jag har koll på allt från bygglov, säkerhet och kvalitet till miljölagstiftning och installationssamordning. 

marc@thp.se

Alex Ivanström
(Företagsutveklare Vaelia AB)

Jag jobbar inom företags-och affärsutveckling på Vaelia AB. Jag är glad att vara med och se företaget växa.
alex@vaelia.se

Leo Alan Tofik
(Projektledare THP El AB)

THP Elteknik AB är en arbetsplats där vi levererar professionell rådgivning och installation till våra kunder men också utvecklas som människor.
leo@thp.se

Younes Habib
(Projektledare Ventilation THP Group)

Det är både värdefullt och spännande att vara med och utveckla THP Ventilation. Med min bakgrund inom energi och miljö i bygg och fastighetsautomation gir vi er praktiska lösningar inom energi och ventilation.
younes@thp.se

Hans Schibli
(VD/Tupex Sverige AB)

Vi är väldigt tidsmedvetna, vilket avspeglas i vårt arbetssätt. Tillsammans med professionellt management formas våra grundläggande principer och affärsetik.
tupex@tupex.se

Håkan Sjöblom
(Projektledare Kleaa VVS AB)

Mitt ansvarsområde på THP Kleea VVS AB är VVS då med VS (rör) som är mitt specialområde. Jag började min yrkesbana som rörmontör, därefter VVS konsult och senast inom försäljning av VS/rör produkter.
hakan@thp.se

Mutaliev Bashir
(VD/Kleaa VVS AB)

Kleaa VVS AB hjälper dig med allt inom VVS. Vår gedigna erfarenhet och servicekänsla är ingredienserna i vårt arbete.
info@kleaavvs.se

Andrzej Kusnierz
(Projektledare THP Produktion)

Som projektledare har jag ansvar för att ett projekt genomförs i tid och till den kostnad som är budgeterad.
andrej@thp.se

Monika Marciniak
(Ekonomiassistent THP Group)

Jobbar med diverse ekonomiska aktiviteter i flera av våra bolag.
monika@thp.se

Humam Ismail
(Projektledare THP Entreprenad )

THP Entreprenad AB skall ägna sig åt ny-, till- och ombyggnad av bostäder och kommersiella lokaler.
humam@thp.se

Krzysztof Wozniczka
(Sevisansvarig THP Group)

Jag är ansvarig för garantiärenden åt våra slutkunder. Som person är jag ansvarstagande, handlingskraftig, och har förmåga att fatta egna beslut.
service@thp.se

Robert Berg
(Lageransvarig Tupex AB)

Jag är ansvarstagande, noggrann, serviceinriktad, kvalitetsmedveten, strukturerad och har förmågan att agera snabbt.
robert.berg@tupex.se